Droša un kvalitatīva dzīves vide daudzdzīvokļu mājās – kā to panākt un kurš par to atbildīgs?

Prakse rāda, ka iedzīvotājiem nereti nav skaidras izpratnes par savas daudzdzīvokļu mājas tehnisko stāvokli vai iespējām to uzlabot. Tas būtiski sarežģī gan lēmumu pieņemšanu par kopējo mājokļu kvalitātes uzlabošanu, renovācijas procesu un nepieciešamiem darbiem. Tāpēc pieredzes apmaiņas platforma Būves nākotnei sadarbībā ar SEB banku rīko informatīvu vebināru – diskusiju ciklu daudzdzīvokļu māju iedzīvotājiem, pārvaldniekiem un citiem interesentiem “Diskutējam. Vienojamies. Darām!” ar mērķi sniegt ieskatu praktiskos risinājumos un motivēt pieņemt pārdomātus lēmumus savas dzīves vides uzlabošanai!
“Drošība. Cilvēku drošība ir galvenais sarunas priekšmets, kad runa ir par vidi, kurā mēs dzīvojam. Tas attiecas arī uz padomju laika dzīvojamā fonda atjaunošanas aktivitātēm. Viens no galvenajiem vebināru cikla uzdevumiem ir sasniegt iespējami plašu auditoriju, sniedzot tai ekspertu, finanšu institūciju un citu iesaistīto subjektu skaidrojumu par saprātīgu, pareizi pārvaldītu ēku atjaunošanas procesu, galveno akcentu liekot uz risinājumiem attiecībā uz ēku mehānisko drošību, kā arī to, kā nepārmaksāt un vienlaikus pārdomāti pārvaldītu projektu realizāciju,” komentē Būves nākotnei dibinātājs Jānis Uzulēns.
Interesentus aicinām uz vebināriem par sekojošām tēmām:
- 24. aprīlī, plkst. 18:30: Mājas lieta – kas jāzina iedzīvotājiem?
- 22. maijā, plkst. 18:30: Renovācijas projektu vadība daudzdzīvokļu mājās
- 3. jūlijā, plkst. 18:30: Daudzdzīvokļu māju kvartālu attīstība
- 18. augustā, plkst. 18:30: Attīstības perspektīvas daudzdzīvokļu mājās
“Iedzīvotāju informētība ir viens no lielākajiem klupšanas akmeņiem ceļā uz ēku renovēšanu. Nav arī skaidri definēti ieguvumi – kāds man kā iedzīvotājam labums no šī projekta, ja man par to ilgstoši jāmaksā? Taču ilgtermiņā tas palīdz arī ietaupīt, jo, dzīvojot energoefektīvā ēkā, samazinās ikmēneša tēriņi par komunālajiem maksājumiem. Jāsaprot, ka daudzdzīvokļu namu energoefektivitātes uzlabošana nav tikai māju siltināšana, bet gan svarīgs posms visas apkaimes vai pat pilsētas attīstībā, jo iet roku rokā ar ilgtspējas mērķu sasniegšanu, augsti kvalificēta darbaspēka un finanšu piesaisti, iedzīvotāju dzīves kvalitātes uzlabošanu un biznesa izaugsmi,” papildina SEB bankas Mazo un vidējo uzņēmumu segmenta vadītājs Māris Saulājs.
Mājas lieta – kas jāzina iedzīvotājiem?
Nenoliedzami, mājas lieta ir pirmais informācijas avots, kas svarīgs kā iedzīvotājiem, tā arī pārvaldniekiem, finansētājiem un citiem mājas uzturēšanas un renovācijas procesā iesaistītajiem subjektiem, bet vai katrs dzīvokļa īpašnieks daudzdzīvokļu mājā zina, kur meklēt mājas lietu un kāda informācija tajā atrodama?
Pirmais bezmaksas vebinārs notiks jau 24. aprīlī, plkst. 18:30: Mājas lieta – kas jāzina iedzīvotājiem.
Diskusijā piedalās:
- Jānis Uzulēns (Būves nākotnei dibinātājs, jurists)
- Māris Saulājs (SEB bankas Mazo un vidējo uzņēmumu segmenta vadītājs)
- Arnis Neimanis (SIA „Rīgas namu pārvaldnieks” Pakalpojumu un biznesa attīstības pārvaldes māju atjaunošanas nodaļas projektu vadītājs)
- Aleksandrs Smirnovs (Daudzdzīvokļu mājas iedzīvotājs)
Vebināri pieejami interesentiem bez maksas, taču aicinām reģistrēt savu dalību savlaicīgi (ŠEIT)