Pārvaldnieks par daudzdzīvokļu namu ikdienu
Par daudzdzīvokļu namu ikdienu, kas saistīta ar sadarbību starp pārvaldnieku un iedzīvotājiem, par to, kādi normatīvie akti regulē šo sadarbību un citiem praktiskiem aspektiem runājām 11. aprīlī vebinārā, kura ierakstu vari noskatīties jebkurā sev ērtā laikā.
Īpaši jāuzsver arī vienotas izpratnes veidošana starp daudzdzīvokļu namu dzīvē iesaistītajām pusēm saistībā ar kopīpašuma daļu mājā – iedzīvotājiem jāsaprot, ka īpašums nebeidzas aiz dzīvokļa durvīm un rūpes par kopīpašuma daļu, kas lielā mērā ietekmē mājas tehnisko stāvokli, iedzīvotājiem jāuzņemas kopīgi.
Vebinārā apskatītas arī tādas tēmas kā pārvaldīšanas darbību veidi, remontdarbu plānošana, kopsapulču organizēšana un lēmumu pieņemšana.
Runājot par daudzdzīvokļu māju ikdienu regulējošiem normatīvajiem aktiem, aicinām iepazīties ar sekojošiem likumiem un noteikumiem:
- Dzīvojamo māju pārvaldīšanas likums, pieņemts 04.06.2009
- Dzīvokļa īpašuma likums, pieņemts 28.10.2010
- MK noteikumi Nr.524 “Kārtība, kādā nosaka, aprēķina un uzskaita katra dzīvojamās mājas īpašnieka maksājamo daļu par dzīvojamās mājas uzturēšanai nepieciešamajiem pakalpojumiem”
- Noteikumi Nr.905 “Kārtība, kādā tiek plānotas un organizētas ar dzīvojamās mājas renovāciju un rekonstrukciju saistītās darbības”, pieņemti 28.09.2010
- MK noteikumi Nr. 906 “Dzīvojamās mājas sanitārās apkopes noteikumi”
- MK Noteikumi Nr. 907 “Noteikumi par dzīvojamās mājas apsekošanu, tehnisko apkopi, kārtējo remontu un energoefektivitātes minimālajām prasībām”, pieņemti 28.09.2010
#drošasmājas
Drošas mājas ir ne tikai tēmturis, ko mēs Būves nākotnei komunikācijā lietojam, lai izveidotu plašu informācijas apjomu par daudzdzīvokļu namu tēmu, bet arī būtībā iezīmē pašu galveno problēmu un mērķi – DROŠĪBA!
Daudzdzīvokļu mājas tehniskais stāvoklis pēc būtības nodrošina ne tikai mūsu dzīvības drošību ļoti tiešā veidā, bet arī pastarpināti finanšu drošību, ja runājam par nepieciešamajiem ieguldījumiem, tāpēc efektīva sadarbība starp pārvaldnieku un iedzīvotājiem ir viens no būtiskiem elementiem, lai šo drošību panāktu.
Arī turpmāk veidosim iedzīvotājiem un pārvaldniekiem noderīgu saturu jau padziļinātāk iepazīstinot ar labo praksi un veidiem, kā uzlabot ne tikai mājas tehnisko stāvokli, bet arī savstarpējo sadarbību.