14. maijs, 2024

Kopsapulces daudzdzīvokļu mājā – kā tās organizēt un vadīt?

  • Irēna Rusiņa

Kopības lēmumu pieņemšana daudzdzīvokļu mājā no vienas puses ir lieliska iespēja dzīvokļu īpašniekiem pašiem lemt par savas dzīves vides uzlabošanu, taču no otras puses šis proess nereti rada arī virkni problēmu, kas saistītas ar to, ka vienā daudzdzīvokļu mājā dzīvo ne tikai dažādi cilvēki, bet šiem cilvēkiem ir arī dažādi viedokļi un uzskati, kas ne vienmēr sakrīt.

Vairāk par to kā organizēt un vadīt dzīvokļu īpašnieku kopsapulces, lai lai nonāktu pie jēdzīgiem lēmumiem un galu galā arī sakārtotām daudzdzīvokļu mājām uzzini noskatoties vebināra ierakstu.

Pirmais solis uz kvalitatīvu sadarbību gan kopsapulcē, gan lēmumu pieņemšanā kopumā ir prioritāšu izvirzīšana, kuras aicinām dzīvokļu īpašniekus apsvērt racionāli. Saprotams, ka aktuālākos uzlabojumus dzīvokļu īpašnieki vēlas veikt koplietošanas telpās, kurās vizuāli redzami defekti, taču pirms ieguldīt finanšu līdzekļus remontā atgādinām soļus uz uzlabojumiem spert secīgi:

  1. Nepieciešams izvērtēt mājas tehnisko stāvokli – pārliecināties, ka nav akūtu problēmu, kas nav redzamas vizuālas apskates laikā, taču var būtiski ietekmēt drošību;
  2. Apzināt nepieciešamos finanšu ieguldījumus konstatēto defektu novēršanai;
  3. Izvirzīt prioritātes un veidot darba plānu.

Neliels atgādinājums par pārvaldnieka lomu mājas dzīves ciklā

Pastāv uzskats, ka pārvaldnieks ir tas, kurš pieņem lēmumus par uzlabojumiem mājā, taču tā nebūt nav!

Pārvaldnieks ir dzīvokļu īpašnieku sadarbības partneris, kura pienākumos ietilpst noteiktu darba uzdevumu izpilde, taču šos darba uzdevumus definēt var neviens cits kā dzīvokļu īpašnieki, tāpēc aicinām ne tikai uzticēt savas mājas pārvaldīšanu profesionālim, bet arī aktīvi līdzdarboties lēmumu pieņemšanā.

#drošasmājas

Drošas mājas ir ne tikai tēmturis, ko mēs Būves nākotnei komunikācijā lietojam, lai izveidotu plašu informācijas apjomu par daudzdzīvokļu namu tēmu, bet arī būtībā iezīmē pašu galveno problēmu un attīstības mērķi – DROŠĪBA!

Daudzdzīvokļu mājas tehniskais stāvoklis pēc būtības nodrošina ne tikai mūsu dzīvības drošību ļoti tiešā veidā, bet arī pastarpināti finanšu drošību, ja runājam par nepieciešamajiem ieguldījumiem, tāpēc efektīva sadarbība starp pārvaldnieku un iedzīvotājiem ir viens no būtiskiem elementiem, lai šo drošību panāktu.

Arī turpmāk veidosim iedzīvotājiem un pārvaldniekiem noderīgu saturu jau padziļinātāk iepazīstinot ar labo praksi un veidiem, kā uzlabot ne tikai mājas tehnisko stāvokli, bet arī savstarpējo sadarbību. Ja ir kāda tēma, par kuru vēlies uzzināt vairāk – raksti mums uz info@buvesnakonei.lv

Autori

  • Irēna Rusiņa

Tuvākais vebinārs

Prasījumu un izmaiņu pārvaldība

Tr, 22. janv., 10:00